پوریم یا جشن ایرانی کشی


حدود 2500 سال پیش (سال 3276 عبری یا 484 قبل از میلاد)، خشیارشا، پادشاه یران (که طبق عقیده برخی مورخین، فرزند داریوش بزرگ هخامنشی بود)، در مراسم جشنی سلطنتی بر همسر خود خشم گرفت و به جای او، یک دختر یهودی را به نام «استر» به عنوان ملکه یران زمین برگزید.

اما این تمام واقعیت در مورد استر نیست. لطفا با دقت مطالب زیر را بخوانید:

چرا سیزده را بدر می کنیم ؟

پوریم چیست؟

   پوریم یا جشن ایرانی کشی جشنی است که 26 قرن است یهودیان  هرسال در روزهای 13 و 14 و 15 ماه "ادار" به مناسبت قتل عام 70 هزار ایرانی در 3 روز در زمان خشایارشاه برگزار می کنند. این جشن  مصادف است با 13 اسفند یا 13 فروردین بسته به اینکه سال عبری 12 ماهه باشد یا 13 ماهه ! به همین علت است که 13 فروردین برای ایرانیان به عنوان  روزی نحس شناخته می شود  ( این در حالی است که همگان نحسی 13 را خرافه ای می دانند که از اروپا وارد ایران شده !) و ایرانیان در این روز مجبور به ترک خانه ها و منازل و فرار به صحرا و بیابان شدند ( شاید به همین علت باشد که آیین بیرون رفتن از منزل در میان ایرانیان تا کنون باقی مانده است )

ماجرای پوریم :

   پوریم واقعه ی است  که در  تورات از آن به  سفر استر یاد شده است، بر اساس تورات،خشایارشاه در روز سومین سالگرد تاجگذاری خود در حالت مستی از همسرش،ملکه وشتی، می خواهد که زیبایی هایش را به نمایش میهمانان بگذارد اما مکله وشتی که زن عفیف و با حیایی بوده از  این کار سر باز میزند( این از خصایص زن اصیل ایرانیست که  عفیف و با حیا بوده و خود را در معرض دید همگان قرار نمی دهد) و به همین دلیل پادشاه خشمگین با صحبت کردن با مشاورانش به این نتیجه میرسد که ملکه وشتی را برکنار کرده و زن دیگری را جانشینش کند و  به همین علت  در میان زنان زیبا روی ایرانی و از میان اسرای یهودی دختری به نام " استر".  جانشین وشتی می شود. (استر تا قبل از آمدن به قصر نزد پسرعمویش مردخای زندگی می کرد و همواره آئین خود را پنهان می نمود). در همین بین استر و مردخای با کمک هم هامان وزیر پادشاه (که مخالف قدرت گرفتن یهودیان بوده و از نیات پلید استر و مردخای با خبر بوده است ) را برکنار کرده  و دستور قتل وی را خشایارشاه صادر می کند و مردخای جای وی را می گیرد. استر و مردخای هم از پادشاه دستور قتل دشمنان یهود (یعنی ایرانیان پاک و بی گناه)را در 3 روز می گیرند و در این سه روز 70 هزار ایرانی قتل عام می شوند!

این واقعه که در کتاب مقدس یهود نیز آمده  جنایت هولناکی است که  یهود هر سال آن را جشن می گیرد  و با پوشیدن لباسهای شخصیت های این داستان این جنایت را طی نسل ها زنده نگه می دارد.

  اما نکاتی در اینجا قابل تامل است :

1. امتناع وشتی از نمایاندن خود، این نکته را نشان می دهد که زن ایرانی راضی نیست ملعبه دیگران قرار گیرد . در ضمیر زن ایرانی حجب ، حیا و عفت از روزگاران دور وجود داشته است .

2. زیبایی استر نیز قابل ملاحظه است چیزی که در طول تاریخ ، یهود از آن بهره برده و امروز نیز یکی از ابزارهای مهم جاسوسی جهت نفوذ به دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی حکومتها و سازمانهای دولتی و بین المللی، می باشد . انان برای به انحراف کشیدن نسل ها از حربه نمایش زنان بهره برده و می برند .

3. واضح است پیمانی که استر بعنوان ملکه با پادشاه می بندد بر اساس پنهان کاری است، به یهودیانی که برای مقاصد شوم خود دین ، عقیده و باور خود را پنهان می کنند و از اسم و رسم طرف مقابل بهره می برند « آنوسی » می گویند، و استر یک آنوسی است . مردخای نیز از طرف پادشاه به مقام مهمی در دربار منصوب می شود . با توصیه مردخای، استر علیه هامان « وزیرالوزرا» دسیسه کرده و شاه، هامان را اعدام و املاک او را به استر می بخشد . بعد از ان پادشاه انگشتر خود را به مردخای داد. پادشاه به ملکه استر و مردخای گفت : « شما می توانید حکمی مطابق میل خود بنام پادشاه برای یهودیان صادر کنید و آن را با انگشتر پادشاه مهر کنید.» و اینجا بود که آنان از این اعتماد سوء استفاده کردند و آن به ایرانی کشی تبدیل نمودند.

یهودستیزی بهانه ای در دست یهودیان

داستان استر و مردخای دو یهودی مخفی و نفوذی دربار هخامنشی ؛ چهره یهودیان را به طور کامل واضح اثبات و آشکار می کند.آن گونه که در کتاب «استر» بیان شده است: مردخای یهودی پس از ورود و نفوذ به دربار خشایارشاه هخامنشی هدسه یا همان «استر» دختر برادر خود را نیز با ترفندی زیرکانه وارد دربار می کند تا جایی که او با دلفریبی مقام ملکه را از آن خود می سازد. استر و مردخای نفوذ خود را در دربار و نزد خشایارشاه افزایش و گسترش می دهند و سر انجام در قالب توطئه ای سهمناک هامان وزیر اعظم دربار  هخامنشی را به همراه جمعی از فرزندان و اعضای خانواده او به اتهام ضدیت با یهود یا یهودستیزی در شوش پایتخت دولت هخامنشی به طرز فجیعی به قتل می رسانند . ملکه استر و مردخای به این جنایت هولناک بسنده نکرده در پایان همان روز با دسیسه ای دیگر خواست خود را مبنی بر قلع و قمحمخالفان یهود در سراسر کشور ۷۵ هزار نفر از مردم ایران را قتل عام می کنند . این دو یهودی دربار خشایارشاه که اهرم های قدرت دربار را به دست گرفته بودند پس از این کشتار فجیع طی نامه ای با مهر شاهانه به یهودی های سراسر ایران پیغام فرستادند که به شکرانه  نجات از دست مخالفان ایرانی خود از یک سو و کشتار بیش از هفتاد و پنج هزار ایرانی از سوی دیگر از این پس روزهای مزبور را به عنوان عید به جشن و شادمانی مشغول شوند و یاد آن را برای همیشه تاریخ زنده نگهدارند. به این ترتیب «عید پوریم» به صورت یکی از اعیاد رسمی در تقویم و تاریخ یهود ماندگار شد . بر اساس این واقعه همه ساله یهودی ها روزهای ۱۴و۱۵ ماه «آدار» را به عنوان «عید» اما نه به نام کشتار خونین و فجیع بیش از هفتاد و پنج هزار ایرانی بی دفاع بلکه تحت بهانه و پوشش رهایی از سوء نیت مخالفان خیالی جشن می گیرند و پایکوبی می کنند.

 

(جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به کتاب "فرزندان استر " نوشته ی هومن سرشار مراجعه کنید.

 

 

* استر کیست؟

استر نام ملکه یهودی خشایارشاست که با تلاش او و مردخای عموی استر، خشایارشا اختیار مردم ایران زمین را به آنها سپرد تا به فرمان استر حدود 75 هزار ایرانی کشته شدند.

در زمانی که سرزمین پهناور ایران در حدود 800 هزار نفر جمعیت داشت قتل این تعداد از مردم این سرزمین (نزدیک به 10 درصد) بسیار وحشتناک می‌نماید.

 

تاریخ دو قتل عام بزرگ را به نام یهودیان صهیونیسم ثبت کرده است:

یکی سوزاندن مردم یمن به دست ذونواس پادشاه یهودی یمن به جرم گرویدن به دین مسیحیت در گودال‌های آتشین و دیگری قتل عام 75 هزار ایرانی به فرمان استر ملکه خشایارشا.

 

* یهودیان معترف به کشتار نسل‌ها هستند

تورات و دیگر سندهای تاریخی مورد تأیید یهودیان، گواهی می‌دهد که بعد از حمله آشوریان به اورشلیم و نیز در پی تخریب اورشلیم به‌دست بخت‌النصر، 50 سال پیش از ظهور داریوش، دسته‌های بزرگی از یهودیان به ایران آمده‌اند.

آن‌ها در این دوران طولانی مطابق خلق ‌و خو، شیوه، سرشت و منش همیشگی خود، پیوسته مشغول شناسایی ویژگی‌ها، نقاط قوت و ضعف و نیز شخصیت‌های کارآمد و کارساز، توانگران، قهرمانان، دلاوران، مدیران، تولیدگران، استادکاران، صاحبان پیشه و اندیشه، سازمان‌دهندگان و به ‌طور کلی اشخاص و خانواده‌هایی بوده‌اند که چارچوب، اسکلت و زیربنای استقرار و بقای اقوام بر دوش آنان قرار داشته است؛ چنان‌ که آشکار است، یهودیان با شناسایی پیشین این مهره‌های اصلی استقامت و استقرار بومی، پس از دریافت مجوز تجاوز و نسل‌کشی از سوی پادشاه هخامنشی با برچیدن و حذف اصلی‌ترین مهره‌های حیات هر قوم و تخریب زیربنای تمدن آنها، موجب نابودی و پراکندگی اقوام متعددی در سرزمین ایران شده‌اند.

قتل ایرانیان از زبان یهودیان در تورات بدین شرح آمده است: «استر [به خشایارشا] گفت اگر پادشاه را پسند آید به یهودیانی که در شوش (منظور شهر شوش است) می‌باشند اجازت داده شود که فردا نیز مثل فرمان امروز عمل نمایند و ده پسر هامان (وزیر خشایارشا) را بردار بیاویزند و پادشاه فرمود که چنین بشود و حکم در شوش نافذ گردید و ده پسر هامان را (که یهودیان، آنها را یک روز پیشتر از آن کشته بودند) به دار آویختند و یهودیانی که در شوش بودند در روز چهاردهم ماه ادار نیز جمع شده 300 نفر را در شوش کشتند. لیکن دست خود را به تاراج نگشادند و سایر یهودیانی که در ولایت‌های پادشاه بودند جمع شده برای جان‌های خود مقاومت کرده و چون 75 هزار نفر از مبغضان خویش را کشته بودند از دشمنان خود آرامی یافتند.» (تورات، دفتر استر، باب نهم، آیات 13 تا 17)

آیا اگر قومی به کار خود اعتراف کند و حتی آن را جزو افتخارات خود بداند و مکتوب کرده و هرساله برای آن جشنی برپا کند می‌توان شکی به آن داشت.

 منابع:

http://iranpassage.persianblog.ir/tag/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1_%D9%88_%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%AE%D8%A7%DB%8C

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8909110904

حال این یهودیان صیهونیست که به پاداش نوع دوستی ایرانیان و نجات ایشان از عذاب بخت النصر و دادن پناه و امکان اسکان در سرزمینشان ، اینگونه کینه توزانه و وحشیانه اقدام به کشتار جمعی ایرانی های مظلوم و بی گناه نمودند و به شهادت کتاب مقدس خودشان 75 هزار ایرانی بی گناه را ددمنشانه از دم تیغ گذراندند، در یک اقدام بی شرمانه با توهین به شعور ایرانیان، دست به پخش کارتونی در شبکه 5 سیمای جمهوری اسلامی ایران زدند که با وارونه جلوه دادن واقعیت، استر را زنی فرشته خو و مردخای را مردی پیمبر صفت نشان دادند و به نسل بازمانده از کشتار بی رحمانه اجدادشان توهین نمودند.

/ 2 نظر / 122 بازدید
فرشید

سلام[گل] اومدم دعوتتون کنم به دنبالم کن یه جامعه ی مجازی فارسی با یه محیط سالم دوستاتون تو دنبالم کن منتظرتون هستن به امید دیدار http://donbalamkon.tk

ali

کتاب ذریه پیامبران و نقش ویژه ایرانیان در آخرالزمان را حتما بخوانید. از اینجا دریافت کنید. aliahoseinzadeh1234.blogfa.com